Kurumsal

Hakkımızda

Gelin KRAUSS’ un “Sıradışı Çizgiler” inde buluşalım

1996 Yılında Uzay Plastik ve Orman Ürünleri Sanayi İnşaat Ticaret A.Ş. ünvanı ile kurulmuş olan firmamız, bugün Türk imalat sektöründe özel bir yere sahiptir.

Konusunda uzman Türk ve Avusturyalı mühendislerin uzun ve titiz araştırmaları sonucu geliştirdikleri dünya standartlarındaki ileri teknologi ürünü kusursuz profiller, Trabzon Organize Sanayi bölgesinde son derece modern makina parkında, profesyonel kadrolar tarafından her aşamada kalite kontrolünden geçirelerek büyük bir titizlikle üretilmektedir.

Halen PVC plastik kapı ve pencere profilleri, PVC dekoratif duvar lambrisi imalatını yapmakta olan firmamızın tüm mamülleri TSE, GOST – R, ISO 9001 ve CE kalite belgelerine sahiptir.

Eşsiz yalıtım gücüne sahip, kaliteli KRAUSS profilleri Uzay Plastik A.Ş. tarafından özenle seçilen, özel eğitim görmüş geniş ve uzman bayi ağıyla gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında tüketicinin hizmetine sunulmaktadır.

Üstün üretim teknolojileri ve geniş uygulama kadrolarıyla KRAUSS bayileri tüketiciyle en uygun şartlarda, en kısa sürede şartsız müşteri memnuniyetini yaşatmaktadır.

Kalite Politikamız

Global ekonominin doğal sonucu olan serbest rekabet ortamına uyum sağlamak amacı ile yüksek teknolojiyi kullanarak müşteriye daha kaliteli ürün sunarak müşteri memnuniyetini sağlayıp rekabet gücünü ve pazar payını arttırmaktır.

Yüksek teknoloji, yetişmiş profesyonel kadrolar, kalite yönetim sistemi, Uzay Plastik A.Ş.’ nin “Sıradışı Çizgiler” ini meydana getirmiştir.

Her zaman takip eden değil, takip edilen olan Uzay Plastik A.Ş. Türkiyenin Ar-Ge’ sine sahiptir. Yeni sürprizlerle geçmişte olduğu gibi gelecekte de PVC sektöründe yeni bir çığır açacak ve takip edilmeye devam edilecektir.

1986 Yılından Bugüne

Tarihçemiz

1986

“Fil Plastik Koll. Şti. ” 3 üretim hatları ile 10.000 m2 açık alan 5.000 m2 kapalı alan üzerine Pvc Boru üretimi amacıyla Trabzon’ da Kuruldu ve 2003 yılında nevi değiştirilerek Fil Plastik San.Tic.Ltd.Şti. dönüştürülmüştür. Boru üretimini bitirerek, Yeni faaliyetlerine devam etmektedir.

1995

“UZAY PLASTİK ve Orm. Ürün. San. Tic. A.Ş” – 8 Avusturya otomatik üretim hatları (ekstrüzyon) ile Yıllık 5.000 Ton kapasitesiyle, 20.000m2 açık alan 10.000m2 kapalı alan üzerinde Pvc Pencere ve Kapı sistemleri + Pvc Dekoratif Duvar ve tavan Lambrisi üretimi amacıyla Trabzon’ da kuruldu ve hala faaliyetlerine devam etmektedir.

2003

“ZAO PROK”’ – 20 Avusturya ve Çin otomatik üretim hatları (ekstrüzyon) ile Yıllık 20.000 Ton kapasitesiyle, 50.000 m2 açık alan 20.000 m2 kapalı alan üzerinde Pvc Pencere ve Kapı sistemleri amacıyla Rusya’da kuruldu ve hala faaliyetlerine devam etmektedir.

2012

“UZAY PLASTİK ve Orm. Ürün. San. Tic. A.Ş” – Günümüz teknolojisine ayak uydurmak ve talebi karşılayabilmek adına sürekli yeni yatırımlar ile gelişimini sürdürmüş ve 2012 yılında Trabzon Organize Sanayi Bölgesinde, tamamen CNC işleme merkezleri ile üretilen hazır kapı ve pencereler Avrupa başta olmak üzere birçok ülkeye ihraç edilmektedir.

7K+ Ton

Yıllık Üretim

61K+

Pencere

115K+

Kapı

30+

Yıllık Tecrübe